Wydarzenia Wydarzenia

Noc Sów 2020 z Nadleśnictwem Karwin

Hu! Hu! Czołem Sowi Przyjaciele!

Serdecznie zapraszamy do udziału w już III Ogólnopolskiej Nocy Sów z Nadleśnictwem Karwin.

Wydarzenie w poprzednich latach cieszyło się popularnością. Dlatego już 21 marca o godzinie 18:30 spotykamy się nad „Stawem Goszczanowskim.

LOKALIZACJA (OPIS):
W tym roku spotykamy się nad Stawem Goszczanowskim. W miejscowości o podobnej nazwie - Goszczanowo. Punktem zbiórki będzie parking leśny nr 17 (Leśnictwo Bukowo, Nadleśnictwo Karwin). Miejsce postoju pojazdów znajduje się w sąsiedztwie Ośrodka Wypoczynkowego "Zacisze", adres: Goszczanowo 68a, 66-530 Drezdenko. Gmina Drezdenko, województwo lubuskie, kraj Polska. Na parkingu wyznaczono dwa miejsca dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Parking bez większego kłopotu znajdziecie w bezpłatnej aplikacji "Puszcza Notecka".

Co więcej mapa poglądowa znajduje się w załączniku na dole strony.

PROGRAM SPOTKANIA:

1. Poznajmy się? Przedstawienie uczestników - godz. 19.00

2. Prelekcja na temat sów - około godziny - godz. 19.15

  • prezentacja gatunków sów występujących w Polsce;
  • biologia sów;
  • sowy w legendach i kulturze.

3. Czas wyruszyć w drogę - nocna wycieczka terenowa w poszukiwaniu sów - godz. 20.00. Przewidywalny spacer to aż siedem kilometrów wokół jeziora. Trasa jest stosunkowo łatwa, jednakże nie jest przystosowana dla osób poruszających się z pomocą wózków inwalidzkich. Prosimy ciepło się ubrać, zalecana "kreacja na cebulkę” oraz obowiązkowo prosimy zabrać latarki, sugerowane światło – „czołówka”.

4. Wspólne ognisko, dyskusja - około godziny 22.00 do… ostatniego uczestnika. Lub wyczerpania „niewyczerpanego” tematu sów. Nadleśnictwo Karwin zapewnia bezpłatny poczęstunek.

Uczestnikiem Wydarzenia może zostać każdy, niezależnie od wieku, zainteresowań
i poziomu wiedzy na temat ptaków czy przyrody (z uwzględnieniem punktu III.1.
poniżej załączonego regulaminu). Co oznacza, że w przypadku osób niepełnoletnich przez cały czas powinni pozostawać pod okiem opiekunów bądź rodziców. W innym razie niezbędna będzie zgoda, dostępna w załączniku na dole strony.

Zgłoszenia proszę rejestrować na stronie - https://nocsow.pl/wydarzenia/iii-ogolnopolska-noc-sow-w-nadlesnictwie-karwin/
Lub drogą mailową: d.wieczorkiewicz@szczecin.lasy.gov.pl

Informacje telefoniczną udziela osoba upoważniona z ramienia Nadleśnictwa Karwin pod numerem tel. 691362520.

Wydarzenie jest nieodpłatne.

Zgłoszenie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu „Nocy Sów", dostępnym na dole strony. Oraz w serwisie Organizatora: https://nocsow.pl