Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

Numer kontaktowy: 695-401-109 w okresie od 15.03. do 15.07. w godz. 7:00-20:00, poza okresem lęgowym pod nr tel. 95 762 05 90 w godz. 7.00- 15.00

Dodatkowe informacje


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Żołnierze WOT-u złożyli przysięgę w Drezdenku

Żołnierze WOT-u złożyli przysięgę w Drezdenku

W sobotę 7 października 2023 roku, odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wierność ojczyźnie i wartościom wyznawanym przez Wojsko Polskie ślubowało 72 żołnierzy terytorialnej służby wojskowej. W wydarzeniu udział, wziął Minister Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

Podczas przysięgi stoisko edukacyjne, wspólnie zorganizowali leśnicy z Nadleśnictwa Smolarz oraz Nadleśnictwa Karwin. Dla przybyłych gości przygotowaliśmy ciepły poczęstunek oraz liczne konkursy z nagrodami.