Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

Numer kontaktowy: 695-401-109 w okresie od 15.03. do 15.07. w godz. 7:00-20:00, poza okresem lęgowym pod nr tel. 95 762 05 90 w godz. 7.00- 15.00

Dodatkowe informacje


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Turniej szachowy o puchar Nadleśnictwa Karwin w Trzebiczu

Turniej szachowy o puchar Nadleśnictwa Karwin w Trzebiczu

W poniedziałkowe popołudnie w Sali wiejskiej w Trzebiczu odbył się turniej szachowy. Młodzi zawodnicy, zacięcie walczyli w 10 Grand Prix Trzebicza o Puchar Nadleśnictwa Karwin. Do turnieju przystąpiło dwudziestuczterech graczy, którzy toczyli pojedynki, każdy z każdym w poszczególnych kategoriach wiekowych. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju pieczę sprawowała sędzia, zarazem pomysłodawca turnieju Pani Paulina Suchodolska-Pieluszczak.


Niemal dwugodzinna, zażarta walka wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Ale nie wygrana była najważniejsza a święta atmosfera. Szachy to ważny element młodzieżowej edukacji. Rozwijają umiejętności analityczne, zdolność podejmowania decyzji czy zasady rywalizacji w duchu fair-play. Na zakończenie wszyscy uczestnicy, otrzymali dyplomy, puchary i nagrody, które w imieniu Nadleśniczego Nadleśnictwa Karwin wręczył specjalista Służby Leśnej ds. edukacji Dominik Wieczorkiewicz. Do organizacji wydarzenia przyłączyło się Koło Gospodyń Wiejskich „Stokrotki” z Trzebicza, które uraczyły uczestników słodkim poczęstunkiem.