Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

Numer kontaktowy: 695-401-109 w okresie od 15.03. do 15.07. w godz. 7:00-20:00, poza okresem lęgowym pod nr tel. 95 762 05 90 w godz. 7.00- 15.00

Dodatkowe informacje


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Sprzątanie świata z Akademią Piłkarską Lubuszanina Drezdenko

Sprzątanie świata z Akademią Piłkarską Lubuszanina Drezdenko

Akademia Piłkarska KS Lubuszanin Drezdenko połączyła w minioną sobotę (6 kwietnia 2023 roku) mecz piłkarski z edukacją przyrodniczo-leśną. Wczesnym porankiem blisko osiemdziesięciu młodych piłkarzy z pomocą trenerów i rodziców wyruszyło do lasu. Zabrali ze sobą rękawiczki oraz worki na śmieci. Rozegrali fantastyczne zawody, w ciągu trzech godzin nazbierali dwa pełne kontenery odpadów komunalnych!

Po ciężkiej, ale zwycięskiej rywalizacji na uczestników czekał poczęstunek przygotowany przez Nadleśnictwo Karwin. Nie zabrakło ewaluacji w formie rozmowy moderowanej. Młodzi piłkarze ochoczo opowiadali jakie śmieci znaleźli i dziwili się, dlaczego wylądowały w lesie. Sygnalizowali też, że śmieć w lasach jest zdecydowanie za dużo.

Młodzi piłkarze po raz kolejny zaświecili przykładem przed społeczeństwem. Ciężką pracą i determinacją oczyścili drezdenecki las miejski. Następnie wielu z nich zagrało w wyjściowym składzie swoich drużyn. Kierujemy wielkie wyrazy podziękowania Szkółce Piłkarskiej Lubuszanina Drezdenko za zorganizowanie fantastycznej inicjatywy. Jednocześnie jest nam przykro, że po raz kolejny najmłodsi musieli posprzątać las po osobach dorosłych.