Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

Numer kontaktowy: 695-401-109 w okresie od 15.03. do 15.07. w godz. 7:00-20:00, poza okresem lęgowym pod nr tel. 95 762 05 90 w godz. 7.00- 15.00

Dodatkowe informacje


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

POWSTAJE ZESPÓŁ LOKALNEJ WSPÓŁPRACY W NADLEŚNICTWIE KARWIN

POWSTAJE ZESPÓŁ LOKALNEJ WSPÓŁPRACY W NADLEŚNICTWIE KARWIN

Serdecznie zapraszamy do powstającego Zespołu Lokalnej Współpracy przy Nadleśnictwie Karwin. Chcesz być w zespole, daj nam znać, wyślij zgłoszenie lub zadzwoń.

Zapraszamy mieszkańców, turystów, samorządowców oraz przedstawicieli organizacji pożytku publicznego, stowarzyszeń, społeczności non-profit i wszystkich zainteresowanych stanem lasów, do aktywnej współpracy w ramach Zespołu Lokalnej Współpracy (ZLW).

Zespół Lokalnej Współpracy będzie doradzał Dyrektorowi Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, podczas tworzenia planu urządzania lasu dla Nadleśnictwa Karwin na lata 2025-2034, w sprawach dotyczących lasów o zwiększonej funkcji społecznej.

Zadaniem Zespołu będzie rozpoznanie oczekiwań lokalnych społeczności co do funkcji otaczających je lasów, wyznaczenie lasów o zwiększonej funkcji społecznej, kształtowanie świadomości przyrodniczej (ekologicznej) społeczeństwa. Zgłoszenia można przesyłać na adres e-mail: karwin@szczecin.lasy.gov.pl do dnia 06.11.2023 roku do godz. 15:00. Zapraszamy także do kontaktu telefonicznego pod numerem (95) 762 05 90 lub bezpośredniego w siedzibie Nadleśnictwa Karwin, ul. Pierwszej Brygady 18; 66-530 Drezdenko.

Koordynatorem Zespołu Lokalnej Współpracy (ZLW) przy Nadleśnictwie Karwin jest Pani Aleksandra Ruszkiewicz, tel. 95 762 05 90 wew. 219; tel. kom. 607802289, adres e-mail: a.ruszkiewicz@szczecin.lasy.gov.pl

Regulamin pracy Zespołu Lokalnej Współpracy w Nadleśnictwie Karwin oraz informacja na temat przetwarzania Państwa danych osobowych (klauzula RODO) znajduje się w załącznikach na dole strony.