Wydawca treści Wydawca treści

O nadleśnictwie - położenie

Nasze a b c d... czyli położenie Nadleśnictwa Karwin

a. Nadleśnictwo Karwin położone jest w województwie lubuskim, na terenie powiatów: Strzelecko-Drezdeneckiego, Gorzowskiego i Międzyrzeckiego, gmin: Drezdenko, Santok, Skwierzyna.

b. Powierzchnia Nadleśnictwa wynosi 23 489,61 ha. Nadleśnictwo Karwin jest jednoobrębowe w którego skład wchodzi trzynaście leśnictw oraz jedno gospodarstwo szkółkarskie.

c. Według regionalizacji przyrodniczo-leśnej lasy Nadleśnictwa położone są w III Krainie Wielkopolsko – Pomorskiej, Dzielnicy Kotliny Gorzowskiej, Mezoregionu Puszczy Noteckiej.

d. Pod względem fizycznogeograficznym obszar Nadleśnictwa znajduje się w Regionie Pradoliny Toruńsko-Eberswaldzkiej, Mezoregionie Kotliny Gorzowskiej.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Za nami aktywny weekend

Za nami aktywny weekend

Pracownicy Nadleśnictwa Karwin podczas minionego weekendu Nadleśnictwa Karwin dwukrotnie podróżowali ze stoiskiem promocyjno-edukacyjnym. Pracę rozpoczęliśmy w piątkowe popołudnie w Hali Widowiskowo-Sportowej w Drezdenku. Dzięki zaproszeniu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze byliśmy wraz z uczestnikami wymagającego treningu lekkoatletycznego. Po sportowych zmaganiach, które poprowadził olimpijczyk i wielokrotny Mistrz Europy Pan Marek Plawgo, przygotowaliśmy energetyczne przekąski regeneracyjne. Nie zabrakło także licznych rebusów i konkursów przyrodniczych. Uczestnicy treningu po intensywnym wysiłku sportowym, ochoczo pracowali umysłowo, rozwiązując leśne zagadki. Zainteresowanie stoiskiem promocyjno-edukacyjnym wykazali także rodzice i opiekunowie uczestników treningu, za co serdecznie dziękujemy.

Nazajutrz współtworzyliśmy piknik charytatywny na rzecz bezdomnych zwierząt, zorganizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Arka dla zwierząt”. W trakcie wydarzenie odbyły się liczne aktywności, między innymi sesja fotograficzna zwierząt domowych, plener malarski oraz konkurs psiej na najładniejszego pupila gminy Drezdenko. Podczas pikniku z pasją opowiadaliśmy o mieszkańcach lasu oraz wyjaśnialiśmy zasady poruszania się ze zwierzętami w obszarach zalesionych. Przybliżyliśmy uczestnikom, co należy zrobić podczas spotkania z wilkiem lub lisem? Ponadto zorganizowaliśmy liczne konkursy leśne,  w których zwycięzcy mogli otrzymać nagrody. Przekazaliśmy również materiały promocyjne i edukacyjne na rzecz loterii fantowej, z której cały dochód przeznaczony został dla bezdomnych zwierząt Gminy Drezdenko.

Przywilejem była możliwość współtworzenia fantastycznych wydarzeń. Korzystają z okazji z serca zapraszamy Wszystkich do uczestnictwa w Plenerze edukacyjno-sportowym w Grotowie, rozpoczynamy w najbliższą sobotę – 22 czerwca 2024 roku.