lista aktualności lista aktualności

Zawody wędkarskie o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Karwin

W ostatnią sobotę w wodzie, malowniczo położonego stawu w sąsiedztwie Leśniczówki Sosnówka, odbyły się pierwsze w historii zawody wędkarskie o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Karwin. Rześki poranek nie przeszkodził, dwudziestopięcioosobowej grupie wędkarzy „stanąć w szranki”. Zmagania odbyły się w duchu fair play. Początkowo odbyło się losowanie stanowisk, następnie sygnał do zanęcania oraz połowy. Niespełna pięciogodzinne zmagania wyłoniły zwycięzców.

W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Beata Kościelniak, drugie Danuta Bednarek a trzecie Patrycja Sikora.

W kategorii mężczyzn zwyciężył Adam Kuchowicz, który zdobył okolicznościowy Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Karwin. Wicemistrzem został Andrzej Filistowicz a drugim wicemistrzem Jakub Stando.

Jury konkursowe przyznało specjalne nagrody, za największą złowioną rybę podczas zawodów. Około, 1,5 kilogramowego karasia srebrzystego złowił  Andrzej Filistowicz. Nagrodę dla najmłodszego duchem (najstarszego) zawodnika zdobyła Pani Stanisława Siuda. Wyróżnienie dla najmłodszego, tym razem wiekiem zawodnika przypadła Łukaszowi Sikora. Przyznano jeszcze dodatkową nagrodę dla uczestników, którzy przyjechali na nasze zawody aż z okolic Krakowa.

Warto jeszcze nadmienić o pięknym geście, który wykonał II wicemistrz zawodów w kategorii mężczyzn Jakub Stando, który zaraz po zakończeniu ceremonii medalowej, przekazał swoją wygraną najstarszej uczestniczce zmagań.

Na koniec wszyscy wędkarze otrzymali pamiątkowy, drewniany medal. Zawody odbyły się metodą spławikową z zastosowaniem jednej wędki, na tak zwanej „żywiej rybie”. Oznacza to, że po zakończeniu zmagań, zwierzęta wróciły do wody.

Niedługo po zakończeniu zawodów odbyło się podsumowanie oraz okolicznościowy poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim za udział. Zwycięzcom gratulujemy wygranej.