lista aktualności lista aktualności

Za nami aktywny weekend

Pracownicy Nadleśnictwa Karwin podczas minionego weekendu Nadleśnictwa Karwin dwukrotnie podróżowali ze stoiskiem promocyjno-edukacyjnym. Pracę rozpoczęliśmy w piątkowe popołudnie w Hali Widowiskowo-Sportowej w Drezdenku. Dzięki zaproszeniu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze byliśmy wraz z uczestnikami wymagającego treningu lekkoatletycznego. Po sportowych zmaganiach, które poprowadził olimpijczyk i wielokrotny Mistrz Europy Pan Marek Plawgo, przygotowaliśmy energetyczne przekąski regeneracyjne. Nie zabrakło także licznych rebusów i konkursów przyrodniczych. Uczestnicy treningu po intensywnym wysiłku sportowym, ochoczo pracowali umysłowo, rozwiązując leśne zagadki. Zainteresowanie stoiskiem promocyjno-edukacyjnym wykazali także rodzice i opiekunowie uczestników treningu, za co serdecznie dziękujemy.

Nazajutrz współtworzyliśmy piknik charytatywny na rzecz bezdomnych zwierząt, zorganizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Arka dla zwierząt”. W trakcie wydarzenie odbyły się liczne aktywności, między innymi sesja fotograficzna zwierząt domowych, plener malarski oraz konkurs psiej na najładniejszego pupila gminy Drezdenko. Podczas pikniku z pasją opowiadaliśmy o mieszkańcach lasu oraz wyjaśnialiśmy zasady poruszania się ze zwierzętami w obszarach zalesionych. Przybliżyliśmy uczestnikom, co należy zrobić podczas spotkania z wilkiem lub lisem? Ponadto zorganizowaliśmy liczne konkursy leśne,  w których zwycięzcy mogli otrzymać nagrody. Przekazaliśmy również materiały promocyjne i edukacyjne na rzecz loterii fantowej, z której cały dochód przeznaczony został dla bezdomnych zwierząt Gminy Drezdenko.

Przywilejem była możliwość współtworzenia fantastycznych wydarzeń. Korzystają z okazji z serca zapraszamy Wszystkich do uczestnictwa w Plenerze edukacyjno-sportowym w Grotowie, rozpoczynamy w najbliższą sobotę – 22 czerwca 2024 roku.