lista aktualności lista aktualności

Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

W Tłusty Czwartek 8 lutego 2023 roku w siedzibie Nadleśnictwa Smolarz w Kleśnie, odbyły się Eliminacje Miejsko-Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Konkurs ma charakter cykliczny. Popularyzuje wśród młodzieży szkolnej wiedzę o bezpieczeństwie przeciwpożarowym, działaniach ratowniczo-gaśniczych oraz udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Konkurs został rozegrany w formie testu pisemnego oraz ustnego w trzech kategoriach wiekowych. Z każdej kategorii juty wyłoniono trzy osoby, które będą reprezentować Gminę Drezdenko w zawodach o randze powiatowej. W składzie jury znaleźli się Strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Krajeńskich oraz pracownicy nadleśnictw Smolarz i Karwin.

Laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w ramach kolejnego etapu. Wszystkim uczestnikom składamy podziękowania. Nadleśnictwo Karwin od lat czynnie włącza się w organizacje konkursu. Wiedza w zakresie działań przeciwpożarowych jest niezwykle ważna dla trwałości lasu. Uczestnictwo młodzieży w konkursie buduje postawy proekologiczne wobec otaczającego nas świata. Jesteśmy pewni, że edukacja w zakresie wiedzy pożarowej ograniczy w przyszłości ryzyko pożarów lasu.