lista aktualności lista aktualności

Sprzątanie świata z Akademią Piłkarską Lubuszanina Drezdenko

Akademia Piłkarska KS Lubuszanin Drezdenko połączyła w minioną sobotę (6 kwietnia 2023 roku) mecz piłkarski z edukacją przyrodniczo-leśną. Wczesnym porankiem blisko osiemdziesięciu młodych piłkarzy z pomocą trenerów i rodziców wyruszyło do lasu. Zabrali ze sobą rękawiczki oraz worki na śmieci. Rozegrali fantastyczne zawody, w ciągu trzech godzin nazbierali dwa pełne kontenery odpadów komunalnych!

Po ciężkiej, ale zwycięskiej rywalizacji na uczestników czekał poczęstunek przygotowany przez Nadleśnictwo Karwin. Nie zabrakło ewaluacji w formie rozmowy moderowanej. Młodzi piłkarze ochoczo opowiadali jakie śmieci znaleźli i dziwili się, dlaczego wylądowały w lesie. Sygnalizowali też, że śmieć w lasach jest zdecydowanie za dużo.

Młodzi piłkarze po raz kolejny zaświecili przykładem przed społeczeństwem. Ciężką pracą i determinacją oczyścili drezdenecki las miejski. Następnie wielu z nich zagrało w wyjściowym składzie swoich drużyn. Kierujemy wielkie wyrazy podziękowania Szkółce Piłkarskiej Lubuszanina Drezdenko za zorganizowanie fantastycznej inicjatywy. Jednocześnie jest nam przykro, że po raz kolejny najmłodsi musieli posprzątać las po osobach dorosłych.