lista aktualności lista aktualności

Pożegnanie lata w Karwinie

Chciałoby się powiedzieć, że wakacje mijają za szybko. Nam udało się w miłej atmosferze pożegnać ten wspaniały czas. Czynie włączyliśmy się w organizację festynu rodzinnego w Karwinie.

Wieś Karwin jest jedną z najbardziej urokliwych miejscowości w województwie lubuskim, położona nad rzeką Rudawa. Znajduje się w niej zabytkowy kościół, młyn wodny, pomnik partyzancki odsłonięty w 2014 roku, dawna siedziba naszego nadleśnictwa oraz pokaźne pomniki przyrody.

W piękny słoneczny dzień stawiliśmy się w pięcioosobowym składzie ze stoiskiem w Karwinie. Dla licznie przybyłych gości przygotowaliśmy ekspozycję, w której nie zabrakło materiałów promocyjnych, miedzy innymi: ołówków, długopisów, kredek, planów lekcji. Dzieci ochoczo brały udział w konkursach przyrodniczych. Laureaci rebusów zdobyli medale przyjaciół lasu. Dorośli zainteresowanie pytali nas o rośliny i zwierzęta występujące w Puszczy Noteckiej. Pojawiło się ponadto kilku zainteresowanych, którzy pytali nas jak zostać leśnikiem. Spędzony ze społeczeństwem czas był dla nas owocną lekcją przyrody. Dziękujemy Pani Sołtys oraz Radzie Sołectwa Karwin za zaproszenie i gościnę. Miejmy nadzieję do zobaczenia w przyszłym roku.