lista aktualności lista aktualności

Ogólnopolska Noc Sów z Nadleśnictwem Karwin w Zielątkowie

Hu! Hu! Hu! Sowi Przyjaciele

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Nocy Sów z Nadleśnictwem Karwin w Zielątkowie. Spotykamy się już 23 lutego 2024 r., punktualnie o godzinie 20.00.

LOKALIZACJA (OPIS):

Punktem zbiórki Uczestników będzie teren sportowo-rekreacyjny w Zielątkowie.
Lokalizacja GPS:
https://maps.app.goo.gl/aqDorc2mpgESSYzF8  
Adres: Zielątkowo, 66-530 Drezdenko. Gmina Drezdenko, powiat strzelecko-drezdenecki, województwo lubuskie.

PROGRAM SPOTKANIA:

  1. Powitanie uczestników oraz prelekcja na temat sów - godz. 20.00.
  2. Czas wyruszyć w drogę - nocna wycieczka terenowa w poszukiwaniu sów, początek godz. 21.00*.

*przewidywalny spacer wynosi około pięciu kilometrów (5 km). Trasa jest stosunkowo łatwa, jednakże nie jest przystosowana dla osób poruszających się z pomocą wózków inwalidzkich. Prosimy ciepło się ubrać, zalecana "kreacja na cebulkę” oraz obowiązkowo prosimy zabrać latarki, sugerowane źródło światła – „latarka czołówka”. Liczba uczestników wycieczki jest ograniczona do trzydziestu osób + przewodnik i organizatorzy. W przypadku większej ilości uczestników, odbędą się dwa niezależne wyjścia. Łączny limit uczestników podczas wycieczek wynosi 60 osób.

  1. Wspólne ognisko, dyskusja - około godziny 22.00 do… ostatniego uczestnika. Lub wyczerpania „niewyczerpanego” tematu sów. Nadleśnictwo Karwin zapewnia bezpłatny poczęstunek przy ogniu oraz kawę i herbatę. Osoby
    z nietolerancją pokarmową na jakiekolwiek składniki odżywcze proszone są
    o informację na etapie zgłoszenia. Informacje o dietach (wegetariańskich, bezglutenowych, itp.) także prosimy uwzględnić na etapie zgłoszenia.

Uczestnikiem Wydarzenia może zostać każdy, niezależnie od wieku, zainteresowań i poziomu wiedzy na temat ptaków i przyrody (z uwzględnieniem punktu III.1. Regulaminu). Co oznacza, że w przypadku osób niepełnoletnich przez cały czas powinni pozostawać pod okiem opiekunów bądź rodziców. W innym razie niezbędna będzie pisemna zgoda.

Zgłoszenia proszę rejestrować na stronie - https://nocsow.pl/wydarzenie/ogolnopolska-noc-sow-z-nadlesnictwem-karwin-w-zielatkowie/  lub drogą mailową: d.wieczorkiewicz@szczecin.lasy.gov.pl

Informacje telefoniczną udziela upoważniony pracownik Nadleśnictwa Karwin: Dominik Wieczorkiewicz pod numerem telefonu 691362520 lub 95 762 05 90 wew. 681.

Wydarzenie jest nieodpłatne.

Limit uczestników: 60 osób

Zgłoszenie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu „Nocy Sów" dostępnego na stronie Organizatora: https://nocsow.pl oraz w załącznikach na dole strony.

Współorganizatorem wydarzenia jest Sołtys Zielątkowa Pani Małgorzata Grabowska.

W załącznikach na dole strony znajduje się:

  1. Regulamin Nocy Sów 2024.
  2. Zgoda opiekunów na udział dziecka w Nocy Sów 2024.