lista aktualności lista aktualności

Program zanocuj w lesie w Nadleśnictwie Karwin

Programu „Zanocuj w lesie” w Nadleśnictwie Karwin

Pod koniec 2019 roku Nadleśnictwo Karwin przyłączyło się do programu pilotażowego do uprawiania aktywności bushcraft i survival. W trakcie trwania pilotażu gościliśmy ponad 240 osób (według przysłanych zgłoszeń). Pomiędzy leśnikami oraz amatorami spędzania nocy pod chmurką nawiązała się dobra relacja. Starsi o przeszło trzy lata dobrych doświadczeń, postanowiliśmy uatrakcyjnić obszar. Serdecznie zapraszamy wszystkich do pobytu w Nadleśnictwie Karwin. Przygotowaliśmy do waszej dyspozycji urokliwy obszar, obfitujący w jeziora, położony w zachodniej części Puszczy Noteckiej – ogromnego kompleksu leśnego ‘Silva Magna’.

Mapa przygotowanego dla Was obszaru w Nadleśnictwie Karwin, serdecznie zapraszamy:

Lokalizacja widoczna jest również na mapie: https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy
oraz z poziomu aplikacji mBDL https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.lasy.bdl&hl=pl&gl=US  (android) lub https://apps.apple.com/us/app/mbdl/id1388815663 iPhone, z menu podręcznego wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. Regulaminem korzystania z obszaru (dostępny w załączniku na dole strony)
  2. Mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/ Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
  3. Zasadami bezpiecznego korzystania z lasu:
  4. Prace z zakresu gospodarki leśnej w czerwcu 2024 roku w obszarze objętym programem "Zanocuj w lesie", odbywają się w poodziałach leśnych: 145 g, 321 b, 326 a, 326 b, 326 j, 326 g, 326 f, 327 g, 321 b, 482 c, 482 o, 482 w i 187 j ;  Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu!
  5. W okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!  Terminy polowań zbiorowych znajdziesz na stronach kół łowieckich: Koło Łowieckie „Darz Bór” z Drezdenka, adres witryny internetowej: https://darzbordrezdenko.wordpress.com/Koło Łowieckie „Żerań” z Warszawy, adres witryny internetowej: https://klzeran.pl
  6. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza (dostępny w załączniku na dole strony) oraz przesłanie go na adres: karwin@szczecin.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Dominik Wieczorkiewicz d.wieczorkiewicz@szczecin.lasy.gov.pl; 691-362-520.

Nadleśnictwo Karwin należy do jednego z 46, które w 2019 przystąpiły do pilotażu obszarów przeznaczonych do uprawiania bushcraftu i surwiwalu. W 2021 r. braliśmy udział w kolejnym programie pilotażowym, dotyczącym używania kuchenek gazowych. Obecnie (rok 2024) jesteśmy miejscem, gdzie używanie bezpiecznych kuchenek jest dozwolone bez ograniczeń. Życzymy smacznej kawy w sercu Puszczy Noteckiej.

Drogi Bushcrafterze, korzystałeś z obszaru dedykowanego programowi "Zanocuj w lesie" w Nadleśnictwie Karwin, podziel się obserwacjami wysyłając nam zdjęcia oraz relację na adres: karwin@szczecin.lasy.gov.pl - chętnie udostępnimy w naszych kanałach społecznościowych.