lista aktualności lista aktualności

Jak bezpiecznie wybrać się do lasu w czasie epidemii?

Liczne apele oraz prośby w związku z rozpowszechnianiem się zagrożenia epidemiologicznego skupiają się w ogromnej mierze na haśle - #zostańwdomu.

Izolacja społeczna wydaje się jedną z najlepszych metod spowalniających wzrost zachorowań. Jednak wielu ludzi wykorzystując czas, kiedy większość miejsc sprzyjających rozwojowi kultury czy rozrywki zostało zamkniętych wybiera leśne spacery. Po prawdzie Puszcza Notecka to najmniej zaludniony rejon kraju, jednak jako gospodarze jej części zachęcamy Was do pozostania w domu.

Czas ten warto spędzić na pogłębianiu wiedzy i zapoznanie się min.
🐾 z aplikacją Puszcza Notecka
🐾 stronami i materiałami publikowanymi w swoich mediach przez okoliczne Nadleśnictwa,
🐾 dobrą książką lub filmem

W czasie ewentualnych wycieczek do lasu pamiętajcie jednak o podstawowych zasadach. Udając się na leśną przechadzkę działajcie tak, aby zachowanie nie powodowało paniki innych oraz przede wszystkim nie przysposobiło dodatkowej pracy ludzi, dla których ten czas to okres wzmożonego wysiłku - służby medyczne.
Więcej informacji znajdziecie na stronie Lasów Państwowych: https://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/aktualnosci/koronawirus-jak-bezpiecznie-wybrac-sie-do-lasu-w-czasie-epidemii