lista aktualności lista aktualności

Ferie zimowe z Nadleśnictwem Karwin

Jak w interesujący sposób spędzić ferie zimowe w Drezdenku? Zapraszamy do Nadleśnictwa Karwin. W dwie środy zimowych ferii - 14 oraz 21 lutego 2024 roku, odbędą się kreatywne warsztaty konstrukcji budek lęgowych dla wróbli i sikorek. Będzie to nie tylko świetna okazji do przygotowania domów dla ptaków, ale również doskonała przygoda pełna nauki, zabawy i okazja do wspólnego spędzenia czasu.

Co ważne warsztaty w dniu 21 lutego 2024 roku odbędą się w godzinach 11.30-13.30.

Zajęcia dedykowane są dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej. Obowiązują wcześniejsze zapisy drogą poczty mailowej lub telefonicznej – 691 362 520 lub d.wieczorkiewicz@szczecin.lasy.gov.pl, prosimy, aby zapisów dokonywali rodzice lub opiekunowie dzieci biorących udział w warsztatach.

Zajęcia są bezpłatne. Przygotowane przez uczniów skrzynki lęgowe trafią do rąk wytwórców i będą gotowe do samodzielnego powieszenia przed okresem lęgowym ptaków.

Kreatywne warsztaty wytwórcze skrzynek lęgowych to nie tylko prace techniczne.
W trakcie spotkania dzieci będą miały okazję zapoznać się z różnorodnymi gatunkami ptaków oraz dowiedzieć się więcej o ich zachowaniu i potrzebach lęgowych. Ponadto edukatorzy opowiedzą dzieciom o codziennej pracy leśników zachodniej części Puszczy Noteckiej.

Dla uczniów zostanie przygotowany poczęstunek w postaci słodkich przekąsek i ciepłej herbaty. Nadleśnictwo Karwin chętnie uwzględni specjalne potrzeby żywieniowe uczestników warsztatów. Prosimy rodziców i opiekunów o wcześniejsze poinformowanie nas o ewentualnych alergiach i nietolerancji pokarmowe, abyśmy mogli przygotować odpowiednie przekąski.

Osoba do kontaktu:

Dominik Wieczorkiewicz

tel. 95 762 05 90 oraz 691 362 520

e-mail: d.wieczorkiewicz@szczecin.lasy.gov.pl

Regulamin wydarzenia dostępny jest w załączniku na dole strony.