lista aktualności lista aktualności

Emerytury nadszedł czas

W piątek 29 czerwca 2018 roku, na zasłużoną emeryturę przeszedł dotychczasowy Leśniczy Leśnictwa Odyniec - Pan Zenon Przybysz.
Niemalże od początku swojej kariery w leśnictwie związany był z Nadleśnictwem Karwin, gdzie sprawował kolejno obowiązki podleśniczego i leśniczego. Pan Zenon w oczach kolegów i koleżanek jest uznawany za jedną z najbarwniejszych postaci nie tylko Nadleśnictwa Karwin, ale być może całej Puszczy Noteckiej. Podczas kariery zawodowej, trwającej ponad czterdzieści lat, zasłynął z ogrmonej wiedzy w dziedzinie entomologii, cierpliwości oraz niezwykłych leśnych opowiadań.

Podczas ceremonii przejścia Leśnika na emeryturę, zorganizowano kilka interesujących konkursów. Najwięcej emocji pośród uczestników wzbudziła konkrencja, pt. "Ostatni numer leśniczego". Polegająca na "wybiciu" numerów adrsowych systemu informatycznego lasów państwowych (SILP) przez Pana Leśniczego, Nadleśniczeg, Zastępcę Nadleśniczego, Leśniczego Szkółkarza oraz zaproszonego gościa, dawnym, używanym przed laty numeratorem.

Spotkanie przebiegło w miłej, ujmującej atmosferze.
Na koniec leśnicy podziękowali koledze Leśniczemu, życząc dużo radości i spokoju ducha podczas zasłużonej emerytury.