lista aktualności lista aktualności

Dzień Ziemi w Nadleśnictwie Karwin

W piątek 22 kwietnia, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. To niezwykle ważna data, dzień kiedy należy zastanowić się nad naszym zachowaniem w stosunku do żywicielki ludzkości, planety Ziemi.

 

Pracownicy Nadleśnictwa Karwin wzięli udział w terenowym szkoleniu, poruszającym 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju. W krótkim wystąpieniu specjalista Służby Leśnej ds. edukacji scharakteryzował, ogłoszone przez Organizację Narodów Zjednoczonych, cele służące zrównoważonemu rozwojowi. W trakcie szkolenie wywiązała się dyskusja na temat przyjaznych środowisku środków transportu, możliwości ograniczenia śladu węglowego, walki z ubóstwem czy odpowiedniej segregacji odpadów komunalnych. Niezwłocznie po prelekcji, pracownicy chwycili za szpadle, rękawiczki oraz zabrali się do sadzenia grabów, buków i dębów. Był to nasz niewielki ukłon w planety Ziemi.

 

Dzień Ziemi w Nadleśnictwie Karwin to szerokie działania edukacyjne w ciągu całego tygodnia. W tym czasie zaplanowaliśmy liczne spotkania w celu włączenia się w czynności mające na celu poprawienie kondycji naszej planety:

1. Przedszkole Publiczne w Drezdenku (grupa 5 latków) – 20 kwietnia 2022 roku,

2. Przedszkole Publiczne w Drezdenku (grupy 3,4 i 5 latków) – 21 kwietnia 2022 roku,

3. Szkoła Podstawowa w Niegosławiu (I,II,III klasa) – 22 kwietnia 2022 roku,

4. Szkoła Podstawowa nr 1 w Drezdenku (klasy I) – 26 kwietnia 2022 roku

5. Szkoła Podstawowa w Bobrówku (klasy I, II, III) – 27 kwietnia 2022 roku

6. Pomoc przy organizacji szkolenia w ramach zrównoważonego rozwoju dla pracowników firmy Beko S.A – 27 kwietnia 2022 roku.