lista aktualności lista aktualności

Czysta Puszcza Notecka - przynieś śmieci, zabierz książkę

Spotkajmy się już 17 września 2022 roku w Gościmiu, podczas społecznej akcji sprzątania lasu. Każdy uczestnik w zamian za worek śmieci zebranych w lesie, otrzyma książkę dla dzieci. Działamy dla zrównoważonego rozwoju w myśl zasady, że odpowiedzialność za lasy leży po naszej stronie. Nadszedł czas kiedy możemy to realnie udowodnić. W trakcie wydarzenia przewidziano otwarte warsztaty „Zero Waste” dla dzieci oraz coaching ograniczenia produkcji odpadów.

Miejsce: Leśna Wiata Edukacyjna w Gościmiu.

Harmonogram godzinowy oraz program wydarzenia:

9.00 – otwarcie wydarzenia „Czysta Puszcza Notecka – przynieś śmieci, zabierz książkę”.

9.00 – 16.00 – przyjdź do Leśnej Wiaty Edukacyjnej w Gościmiu. Odbierz pusty worek na śmieci oraz rękawiczki. W zamian za każdy pełen worek śmieci, otrzymasz książkę dla dzieci. Ponadto w obrębie Leśnej Wiaty Edukacyjnej przez cały czas dla uczestników będzie dostępny nasz pracownik Dominik Wieczorkiewicz. Autor książek podróżniczych dla dzieci: „Hulajnogą przez Smoczą Wyspę” i „Hulajnogą przez Szczęśliwą Arabię”. Możesz go zapytać jak napisać książkę? Jak wygląda proces wydawniczy? Co to znaczy, że ktoś ma „lekkie pióro?” Albo otrzymać autograf.

12.00-14.00 – warsztaty „Zero Waste” oraz coaching ograniczenia produkcji odpadów – studio kulinarne „Let`s Cook Gorzów Wielkopolski”.

14.30-15.00 – warsztaty kulinarne, ognisko i poczęstunek dla uczestników wydarzenia - „Let`s Cook Gorzów Wielkopolski”.

16.00 – ewaluacja, podziękowania, oficjalne zakończenie wydarzenia.

Co ważne:

- jeśli zamierzasz uczestniczyć w warsztatach „Zero Waste” daj nam wcześniej znać na adres: d.wieczorkiewicz@szczecin.lasy.gov.pl

- wydarzenie odbędzie się niezależnie od panujących tego dnia warunków pogodowych.

- wydarzenie jest bezpłatne.