Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

Numer kontaktowy: 695-401-109 w okresie od 15.03. do 15.07. w godz. 7:00-20:00, poza okresem lęgowym pod nr tel. 95 762 05 90 w godz. 7.00- 15.00

Dodatkowe informacje


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

XIX Święto Podgrzybka w Skwierzynie

XIX Święto Podgrzybka w Skwierzynie

W Skwierzynie w pobliżu ratusza miejskiego odbyło się XIX Święto Podgrzybka. Wydarzenie integrujące mieszkańców Gminy Skwierzyna oraz Międzychód.

W rozbudowanym programie wydarzenia znalazły się:
- zawody strzeleckie o „Puchar Podgrzybka Puszczy Noteckiej” w Międzychodzie,
- zawody wędkarskie o „Puchar Burmistrza Skwierzyny” na Promenadzie Nadwarciańskiej,
- zawody sportowe „BOLETUS” w Parku Miejskim,
- zawody drwali,
- turniej miast Skwierzyna kontra Międzychód,
- leśne stoiska promocyjno - edukacyjne nadleśnictw Skwierzyna, Międzychód oraz Karwin.
- stoiska rękodzielników i wytwórców żywności.
Wieczorem odbył się koncert zespołów „TARAKA” oraz „SAMMY SWOI”.

Stoisko promocyjno-edukacyjne Nadleśnictwa Karwin nawiązywało do metod ochrony lasu stosowanych na przestrzeni lat w leśnictwie. Dzięki ekspozycji pochodzącej z Izby Edukacji Leśnej w Dobrojewie przypomnieliśmy o gradacji owada, strzygonii choinówki, która miała miejsce w Puszczy Noteckiej sto lat temu.  Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy warsztaty wytwarzania leśnej biżuterii oraz piaskownicę z piaskiem kinetycznym, gdzie najmłodsi mogli odcisnąć ślady dzikich mieszkańców lasu. Dla starszych były ciastka, materiały promocyjne oraz ciesząca się dużym powodzeniem ekologiczna kawa żołędziowa. Dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska, przywilej było być z Wami tego dnia.