Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

Numer kontaktowy: 695-401-109 w okresie od 15.03. do 15.07. w godz. 7:00-20:00, poza okresem lęgowym pod nr tel. 95 762 05 90 w godz. 7.00- 15.00

Dodatkowe informacje


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Utrudnienia w dojeździe do siedziby Nadleśnictwa Karwin

Utrudnienia w dojeździe do siedziby Nadleśnictwa Karwin

W związku z przebudową ulicy Pierwszej Brygady w Drezdenku, dojazd do siedziby Nadleśnictwa Karwin od dzisiaj, tj. 13 września 2021 r., będzie utrudniony.

 

Zalecamy kierować się od biura Nadleśnictwa Karwin przy ulicy Pierwszej Brygady 18. Od strony ulic Niegosławskiej i Kolejowej. Dojazd możliwy jest również ulicą Cichą, z tym że jest to ulica o ruchu jednokierunkowym. Utrudnienia w dojeździe do ulicy Pierwszej Brygady w Drezdenku, przedstawia poniższa mapa. Zosała także zamieszczona w załączniku na dole strony.