Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

Numer kontaktowy: 695-401-109 w okresie od 15.03. do 15.07. w godz. 7:00-20:00, poza okresem lęgowym pod nr tel. 95 762 05 90 w godz. 7.00- 15.00

Dodatkowe informacje


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Rajd rowerowy z okazji „Dnia bez samochodu”

Rajd rowerowy z okazji „Dnia bez samochodu”

Za nami genialna niedziela. Rajd rowerowy z okazji „Dnia bez samochodu” przeszedł już do historii. Wydarzenie zostało zorganizowane wspólnymi siłami przez Nadleśnictwo Karwin oraz Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Jednoślad Drezdenko”. Miało miejsce 3 października 2021 roku.

O poranku, trzydziestu pięciu uczestników, wyruszyło na wymagającą wyprawę. Były strome podjazdy, sypkie, wydmowe piaski, wymagająca droga, ale przede wszystkim fantastyczna atmosfera. Po nieco ponad dwóch godzinach, wszyscy zawodnicy ukończyli trasę. Słowa uznania, należą się

w szczególności, ośmioletniemu Wiktorowi, który dzielnie pokonał trasę w tempie peletonu. W bazie rajdu – Leśnej Wiacie Edukacyjnej w Gościmiu odbyła się prelekcja przyrodnicza oraz podsumowanie rajdu. Każdy z uczestników otrzymał, okolicznościowy, drewniany medal. Przyznano pamiątkowe nagrody dla najstarszych i najmłodszych uczestników. Ponadto wyróżniono diw osoby, które aby stać się uczestnikami rajdu pokonały trasę ponad 300 kilometrów. Na koniec wszyscy rozpoczęli biesiadę przy kiełbasach z ogniska.

Wszystkim Rowerzystom dziękujemy za uczestnictwo i gratulujemy ukończenia rajdu.

Dzięki przyjaznym środowisku rowerom, ograniczyliśmy emisję C02 do atmosfery aż o 262 500 g. To nasz mały ukłon dla całej planety.