Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

Numer kontaktowy: 695-401-109 w okresie od 15.03. do 15.07. w godz. 7:00-20:00, poza okresem lęgowym pod nr tel. 95 762 05 90 w godz. 7.00- 15.00

Dodatkowe informacje


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Rajd rowerowy z okazji Dnia bez samochodu

Rajd rowerowy z okazji Dnia bez samochodu

Nadleśnictwo Karwin oraz Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Cyklistów „Jednoślad” Drezdenko zapraszają do udziału w „Rajdzie rowerowym z okazji dnia bez samochodu”. W tym roku Europejski Tydzień Zrównanego Transportu przypada, pomiędzy 16 a 22 września. Kilkanaście dni później, chcielibyśmy zrobić coś dobrego dla naszej planety. Wybierzemy się w rowerową podróż, ograniczając emisję szkodliwych spalin do środowiska.

W programie między innymi:

  • trzydziestokilometrowy rajd malowniczymi szlakami, zachodniej części Puszczy Noteckiej (trasa wiedzie przez: Leśna Wiata Edukacyjna w Gościmiu – Leśnictwo Kościelec – trasa „trans-puszczańska” – Lubiatów – Rąpin – Gościm.
  • po drodze liczne osobliwości krajobrazowe, przyrodnicze i kulturowe: jeziora Solecko, Miel, Gostomie, Źródlane, użytki ekologiczne, pomnik przyrody, dawny cmentarz ewangelicki, rezerwat przyrody „Lubiatowskie Uroczyska”.
  • ognisko integracyjne w obrębie Leśnej Wiaty Edukacyjnej w Gościmiu.

TERMIN: 3 października 2021 roku, godzina 9.00-14.30.

MIEJSCE ZBIÓRKI UCZESTNIKÓW: Leśna Wiata Edukacyjna w Gościmiu, współrzędne geograficzne: 52.75209, 15.72689.

ZAPISY: od 25 do 30 września 2021 roku, prosimy wysłać: imię, nazwisko, datę urodzenia oraz miejsce zamieszkania na adres d.wieczorkiewicz@szczecin.lasy.gov.pl. Potwierdzeniem uczestnictwa będzie wiadomość zwrotna ze strony pracownika Nadleśnictwa Karwin.

LIMIT UCZETNIKÓW: 40 osób

REGULAMIN RAJDU, MAPA TRASY ORAZ PLAKAT znajdują się w załącznikach na dole strony

WYDARZENIE JEST BEZPŁATNE.