Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

Numer kontaktowy: 695-401-109 w okresie od 15.03. do 15.07. w godz. 7:00-20:00, poza okresem lęgowym pod nr tel. 95 762 05 90 w godz. 7.00- 15.00

Dodatkowe informacje


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Odszedł nasz serdeczny Kolega

Odszedł nasz serdeczny Kolega

Dnia 20 grudnia 2021 roku na stałe odszedł, pracownik Nadleśnictwa Karwin, nasz serdeczny kolega Sławomir Ciąder.

Świętej Pamięci Sławomir całe życie oddał, wielkiej pasji projektowania rozmaitych budynków i budowli. Jego dorobek zawodowy dał obszerny wkład w rozbudowę infrastruktury Drezdenka i okolic. Tytuł magistra inżyniera budownictwa otrzymał, kończąc Politechnikę Poznańską. Sławek był również absolwentem studiów podyplomowych kierunku architektura krajobrazu. W czasie relatywnie krótkiej pracy w Nadleśnictwie Karwin pozwolił, siebie poznać jako przyjacielski, rzetelny i sumienny człowiek. Był uśmiechnięty i towarzyski, lubił rozmawiać. Z pasją opowiadał o lokalnej architekturze. Uwielbiał zdawać relację z wakacyjnych wypraw rowerowych oraz zimowych wyjazdów z rodziną na narty.

Pracę zawodową w Lasach Państwowych rozpoczął w czerwcu 2017 roku, podjął pracę w dziale administracyjno-gospodarczym Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie. W Nadleśnictwie Karwin zatrudniony został, w czerwcu 2021 roku jako specjalista do spraw administracji.

Składamy wyrazy współczucia Żonie, Dzieciom oraz całej rodzinnie.

Sławku, dzieli nas jedynie czas.