Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

Numer kontaktowy: 695-401-109 w okresie od 15.03. do 15.07. w godz. 7:00-20:00, poza okresem lęgowym pod nr tel. 95 762 05 90 w godz. 7.00- 15.00

Dodatkowe informacje


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Dożynki Gminy Drezdenko w Rąpinie

Dożynki Gminy Drezdenko w Rąpinie

Tegoroczne dożynki Gminy Drezdenko odbyły, się w sobotę 11 września na stadionie Leśnika Rąpin. Lokalne Sołectwo od lat współpracuje z Nadleśnictwem Karwin w ramach różnorodnych inicjatyw społecznych. Dla przykładu w szkole podstawowej w Rąpinie, zorganizowaliśmy we wrześniu 2019 roku akcję „Przerwany Marsz” upamiętniającą bohaterów II wojny światowej.  W październiku zaś odbył się drogami Rąpina, rajd rowerowy: „W zgodzie z naturą” dla mieszkańców Drezdenka
i okolic.

Kiedy otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w Dożynkach Gminnych w Rąpinie, nie mogliśmy odmówić. Z uśmiechem na twarzy, stawiliśmy się około południa ze stoiskiem promocyjno-edukacyjnym. Dla licznie przybyłych gości przygotowaliśmy, między innymi:

  • Ekspozycję ziół „Leśna apteka Puszczy Noteckiej”, składającą się z rosnących w obszarze Nadleśnictwa Karwin roślinach o leczniczych właściwościach.
  • Kawę żołędziową z miodem oraz pyszne kruche ciastka, przedstawiające zwierzęta: pszczoły, motyle, rysie.
  • Konkursy z nagrodami: leśne koło fortuny, puzzle kartonowe oraz magnetyczne czy drewniane układanki.
  • Strefę promującą program „Zanocuj w lesie” w której znalazły się namiot, dwa hamaki oraz kuchenka gazowa z metalowymi menażkami

Ponadto w okolicach namiotu, można było rozegrać partię we fińskie kręgle czy otrzymać bezpłatne broszury promocyjne, edukacyjne oraz mapy Nadleśnictwa Karwin jak i całej Puszczy Noteckiej. Dzięki udziałowi w dożynkach, mogliśmy spotkać się z mieszkańcami miejscowości położonych w Puszczy Noteckiej, porozmawiać, wymienić się z spostrzeżeniami. Przede wszystkim, spędziliśmy miło czas, przywilejem była możliwość uczestnictwa w Dożynkach w Rąpinie.

Podziękowania składamy dla Urzędu Miasta i Gminy w Drezdenku, Sołectwa Rąpin oraz Centrum Promocji Kultury za zorganizowania fantastycznej imprezy. Do zobaczenia w przyszłym roku.