Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Program zanocuj w lesie w Nadleśnictwie Karwin

Programu „Zanocuj w lesie” w Nadleśnictwie Karwin

Pod koniec 2019 roku Nadleśnictwo Karwin przyłączyło się do programu pilotażowego do uprawiania aktywności bushcraft i survival. W trakcie trwania pilotażu gościliśmy ponad 240 osób (według przysłanych zgłoszeń). Pomiędzy leśnikami oraz amatorami spędzania nocy pod chmurką nawiązała się dobra relacja. Starci o rok doświadczeń, postanowiliśmy uatrakcyjnić obszar. Serdecznie zapraszamy wszystkich do pobytu w Nadleśnictwie Karwin. Przygotowaliśmy do waszej dyspozycji urokliwy obszar, obfitujący w jeziora, położony w zachodniej części Puszczy Noteckiej – ogromnego kompleksu leśnego ‘Silva Magna’.

Mapa przygotowanego dla Was obszaru w Nadleśnictwie Karwin:

Lokalizacja widoczna jest również na mapie: https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy
oraz z poziomu aplikacji mBDL https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.lasy.bdl&hl=pl&gl=US  (android) lub https://apps.apple.com/us/app/mbdl/id1388815663 iPhone, z menu podręcznego wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

 1. regulaminem korzystania z obszaru (dostępny w załączniku na dole strony)
 2. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/ Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
 3. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu:
 4. prace z zakresu gospodarki leśnej w lipcu 2021 roku w obszarze objętym programem "Zanocuj w lesie", odbywają się w poodziałach leśnych: 317 j, 321 i, 321 j, 322 g, 489 i, 393 d, 393 f, 145 b, 145 d, 324 f  . Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu!
 5. w okresie lipiec-sierpień 2021 część pododdziałów leśnych znajdujących się w obszarze "Zanocuj w lesie" tj. 481 f, 488f, 488 i, 489 a 491 g, 490 a, 491 a, 491 i, 491 b, 578 b oraz 584 a zostało udostępnionych pod organizację letniego wypoczynku zorganizowanych grup harcerskich. W okresie wakacji szkolnych wspomniane wydzielenia mogą być czasowo niedostępne dla indywidualnych biwakujących.
 6. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 
  Terminy polowań zbiorowych znajdziesz na stronach kół łowieckich:
  Koło Łowieckie „Darz Bór” z Drezdenka, adres witryny internetowej: https://darzbordrezdenko.wordpress.com/,
  Koło Łowieckie „Żerań” z Warszawy, adres witryny internetowej: https://klzeran.pl
 7. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza (dostępny w załączniku na dole strony) oraz przesłanie go na adres: karwin@szczecin.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Dominik Wieczorkiewicz d.wieczorkiewicz@szczecin.lasy.gov.pl; 691-362-520.

Nadleśnictwo Karwin należy do jednego z 46, które w 2019 przystąpiły do pilotażu obszarów przeznaczonych do uprawiania bushcraftu i surwiwalu. W 2021 r. stajemy się miejscem kolejnego badania pilotażowego jakim jest dopuszczenie gotowania na kuchenkach gazowych.  

Drogi Bushcrafterze, korzystałeś z obszaru dedykowanego programowi "Zanocuj w lesie" w Nadleśnictwie Karwin, pozostaw własny ślad biorąc udział w badaniu ankietowym dostępnym pod linkiem: Ankieta "Zanocuj w lesie" - użytkownicy (ewaluacja.eu)

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

III Rajd Rowerowy "Na Szagę przez Puszczę"

III Rajd Rowerowy "Na Szagę przez Puszczę"

Zapraszamy do wzięcia udziału w III rajdzie rowerowym „Na szagę przez Puszczę”.

Nadleśnictwa wchodzące w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Notecka” zapraszają na kolejną edycję rajdu rowerowego pn. „Na szagę przez Puszczę”.

Wydarzenie odbędzie się 28 sierpnia 2021 r.
Miejscem rozpoczęcia oraz zakończenia rajdu jest „Chata Zbójców” w Bucharzewie.

W ciągu jednego dnia przejedziemy rowerami ok 80 km po niemal bezludnych leśnych ostępach śladami dawnych linii kolejowych, traktów czy śródleśnych osad, po których dzisiaj pozostały już tylko nazwy. Poczujmy razem magię i rozległość tego lasu – przez wydmy do jezior.

WAŻNE INFORMACJE:

 1. Podstawowym warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest zapoznanie się oraz akceptacja regulaminu Rajdu. Regulamin dostępny jest poniżej, w sekcji "Materiały do pobrania".
 2. Warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest wcześniejsza rejestracja internetowa:
  * Zgłoszenia odbywają się za pośrednictwem strony rejestracji uczestników - link do strony dostępny jest na stronach internetowych wszystkich współorganizujących imprezę nadleśnictw.
  Rejestracja uczestników odbywa się w terminie 23.07.2021-15.08.2021 r. 

  Opłatę startową w wysokości 50 zł należy uiścić do dnia 20.08.2021 r.
 3. Opłatę startową w wysokości 50 zł należy uiścić dopiero
  po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu
  uczestnika do udziału w rajdzie na rachunek:

  Nr konta:                   14 8960 0003 0000 1023 2000 0030
  Nazwa odbiorcy:       ZWIĄZEK LEŚNIKÓW POLSKICH
                                    W R.P.REG.PILSKIEGO ZAKŁ. ORG. ZW.
                                         W N-CTWIE POTRZEBOWICE
  Adres:                     POTRZEBOWICE 1, 64-730 WIELEŃ
  Tytułem:                 Wpisowe - imię i nazwisko uczestnika
 4. Maksymalna liczba uczestników to 60 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.
 5. Osoby niepełnoletnie od 16 roku życia mogą startować za pisemną zgodą i pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego.
 6. Na miejsce startu, które jest jednocześnie metą, należy dotrzeć własnym środkiem transportu.

 

STRONA REJESTRACJI UCZESTNIKÓW

 

Zapraszamy!

Szczegóły III Rajdu Rowerowego znajdują się na dole strony