Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Program zanocuj w lesie w Nadleśnictwie Karwin

Programu „Zanocuj w lesie” w Nadleśnictwie Karwin

Pod koniec 2019 roku Nadleśnictwo Karwin przyłączyło się do programu pilotażowego do uprawiania aktywności bushcraft i survival. W trakcie trwania pilotażu gościliśmy ponad 240 osób (według przysłanych zgłoszeń). Pomiędzy leśnikami oraz amatorami spędzania nocy pod chmurką nawiązała się dobra relacja. Starci o rok doświadczeń, postanowiliśmy uatrakcyjnić obszar. Serdecznie zapraszamy wszystkich do pobytu w Nadleśnictwie Karwin. Przygotowaliśmy do waszej dyspozycji urokliwy obszar, obfitujący w jeziora, położony w zachodniej części Puszczy Noteckiej – ogromnego kompleksu leśnego ‘Silva Magna’.

Mapa przygotowanego dla Was obszaru w Nadleśnictwie Karwin:

Lokalizacja widoczna jest również na mapie: https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy
oraz z poziomu aplikacji mBDL https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.lasy.bdl&hl=pl&gl=US  (android) lub https://apps.apple.com/us/app/mbdl/id1388815663 iPhone, z menu podręcznego wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

 1. regulaminem korzystania z obszaru (dostępny w załączniku na dole strony)
 2. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/ Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
 3. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu:
 4. prace z zakresu gospodarki leśnej w lipcu 2021 roku w obszarze objętym programem "Zanocuj w lesie", odbywają się w poodziałach leśnych: 235 g; 489 k; 405 i;   . Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu!
 5. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 
  Terminy polowań zbiorowych znajdziesz na stronach kół łowieckich:
  Koło Łowieckie „Darz Bór” z Drezdenka, adres witryny internetowej: https://darzbordrezdenko.wordpress.com/,
  Koło Łowieckie „Żerań” z Warszawy, adres witryny internetowej: https://klzeran.pl
 6. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza (dostępny w załączniku na dole strony) oraz przesłanie go na adres: karwin@szczecin.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Dominik Wieczorkiewicz d.wieczorkiewicz@szczecin.lasy.gov.pl; 691-362-520.

Nadleśnictwo Karwin należy do jednego z 46, które w 2019 przystąpiły do pilotażu obszarów przeznaczonych do uprawiania bushcraftu i surwiwalu. W 2021 r. stajemy się miejscem kolejnego badania pilotażowego jakim jest dopuszczenie gotowania na kuchenkach gazowych.  

Drogi Bushcrafterze, korzystałeś z obszaru dedykowanego programowi "Zanocuj w lesie" w Nadleśnictwie Karwin, pozostaw własny ślad biorąc udział w badaniu ankietowym dostępnym pod linkiem: Ankieta "Zanocuj w lesie" - użytkownicy (ewaluacja.eu)

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Dożynki Gminy Drezdenko w Rąpinie

Dożynki Gminy Drezdenko w Rąpinie

Tegoroczne dożynki Gminy Drezdenko odbyły, się w sobotę 11 września na stadionie Leśnika Rąpin. Lokalne Sołectwo od lat współpracuje z Nadleśnictwem Karwin w ramach różnorodnych inicjatyw społecznych. Dla przykładu w szkole podstawowej w Rąpinie, zorganizowaliśmy we wrześniu 2019 roku akcję „Przerwany Marsz” upamiętniającą bohaterów II wojny światowej.  W październiku zaś odbył się drogami Rąpina, rajd rowerowy: „W zgodzie z naturą” dla mieszkańców Drezdenka
i okolic.

Kiedy otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w Dożynkach Gminnych w Rąpinie, nie mogliśmy odmówić. Z uśmiechem na twarzy, stawiliśmy się około południa ze stoiskiem promocyjno-edukacyjnym. Dla licznie przybyłych gości przygotowaliśmy, między innymi:

 • Ekspozycję ziół „Leśna apteka Puszczy Noteckiej”, składającą się z rosnących w obszarze Nadleśnictwa Karwin roślinach o leczniczych właściwościach.
 • Kawę żołędziową z miodem oraz pyszne kruche ciastka, przedstawiające zwierzęta: pszczoły, motyle, rysie.
 • Konkursy z nagrodami: leśne koło fortuny, puzzle kartonowe oraz magnetyczne czy drewniane układanki.
 • Strefę promującą program „Zanocuj w lesie” w której znalazły się namiot, dwa hamaki oraz kuchenka gazowa z metalowymi menażkami

Ponadto w okolicach namiotu, można było rozegrać partię we fińskie kręgle czy otrzymać bezpłatne broszury promocyjne, edukacyjne oraz mapy Nadleśnictwa Karwin jak i całej Puszczy Noteckiej. Dzięki udziałowi w dożynkach, mogliśmy spotkać się z mieszkańcami miejscowości położonych w Puszczy Noteckiej, porozmawiać, wymienić się z spostrzeżeniami. Przede wszystkim, spędziliśmy miło czas, przywilejem była możliwość uczestnictwa w Dożynkach w Rąpinie.

Podziękowania składamy dla Urzędu Miasta i Gminy w Drezdenku, Sołectwa Rąpin oraz Centrum Promocji Kultury za zorganizowania fantastycznej imprezy. Do zobaczenia w przyszłym roku.