Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Program zanocuj w lesie w Nadleśnictwie Karwin

Programu „Zanocuj w lesie” w Nadleśnictwie Karwin

Pod koniec 2019 roku Nadleśnictwo Karwin przyłączyło się do programu pilotażowego do uprawiania aktywności bushcraft i survival. W trakcie trwania pilotażu gościliśmy ponad 240 osób (według przysłanych zgłoszeń). Pomiędzy leśnikami oraz amatorami spędzania nocy pod chmurką nawiązała się dobra relacja. Starci o przeszło dwa lata dobrych doświadczeń, postanowiliśmy uatrakcyjnić obszar. Serdecznie zapraszamy wszystkich do pobytu w Nadleśnictwie Karwin. Przygotowaliśmy do waszej dyspozycji urokliwy obszar, obfitujący w jeziora, położony w zachodniej części Puszczy Noteckiej – ogromnego kompleksu leśnego ‘Silva Magna’.

Mapa przygotowanego dla Was obszaru w Nadleśnictwie Karwin, serdecznie zapraszamy:

Lokalizacja widoczna jest również na mapie: https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy
oraz z poziomu aplikacji mBDL https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.lasy.bdl&hl=pl&gl=US  (android) lub https://apps.apple.com/us/app/mbdl/id1388815663 iPhone, z menu podręcznego wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

 1. regulaminem korzystania z obszaru (dostępny w załączniku na dole strony)
 2. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/ Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
 3. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu:
 4. prace z zakresu gospodarki leśnej w lipcu 2022 roku w obszarze objętym programem "Zanocuj w lesie", odbywają się w poodziałach leśnych: 315 g; 480 a; 393 d; 315 g; 145 g; 144 d; 185 b; 403 l; 405 g; 144 c. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu!
 5. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 
  Terminy polowań zbiorowych znajdziesz na stronach kół łowieckich:
  Koło Łowieckie „Darz Bór” z Drezdenka, adres witryny internetowej: https://darzbordrezdenko.wordpress.com/,
  Koło Łowieckie „Żerań” z Warszawy, adres witryny internetowej: https://klzeran.pl
 6. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza (dostępny w załączniku na dole strony) oraz przesłanie go na adres: karwin@szczecin.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Dominik Wieczorkiewicz d.wieczorkiewicz@szczecin.lasy.gov.pl; 691-362-520.

Nadleśnictwo Karwin należy do jednego z 46, które w 2019 przystąpiły do pilotażu obszarów przeznaczonych do uprawiania bushcraftu i surwiwalu. W 2021 r. braliśmy udział w kolejnym programie pilotażowym, dotyczącym używania kuchenek gazowych. Obecnie (rok 2022) jesteśmy miejscem, gdzie używanie bezpiecznych kuchenek jest dozwolone bez ograniczeń. Życzymy smacznej kawy w sercu Puszczy Noteckiej.

Drogi Bushcrafterze, korzystałeś z obszaru dedykowanego programowi "Zanocuj w lesie" w Nadleśnictwie Karwin, podziel się obserwacjami wysyłając nam zdjęcia oraz relację na adres: karwin@szczecin.lasy.gov.pl - chętnie udostępnimy w naszych kanałach społecznościowych.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

#SprzątaMY na medal w Nadleśnictwie Karwin

#SprzątaMY na medal w Nadleśnictwie Karwin

Nadleśnictwo Karwin po raz trzeci włączyło się do akcji #sprzątaMY
z Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej Andrzejem Dudą. W dniu 22 czerwca 2022 roku ponad pięćdziesiąt dzieci z klas drugich, Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Janusza Korczaka w Drezdenku, zdecydowało się posprzątać drezdenecki las miejski.

Uczniowie sprzątali ochoczo, z pasją oraz uśmiechem. Dzięki temu kilkanaście dużych worków, zostało po brzegi napełnionych odpadami komunalnymi. Znaleźliśmy różne przedmioty: butelki szklane i plastikowe, odzież czy elementy karoserii samochodowej. Dzięki uczestnictwo w akcji, dzieci krytycznie spojrzały na zaśmiecanie środowiska naturalnego. Kształtowali proekologiczne postawy wobec lasu. Na zakończenie spotkania odbyła się ewaluacja, poczęstunek oraz wręczenie pamiątkowych medali. Była to akcja godna naśladowania. Postawa na medal, dziękujemy.