Wydawca treści Wydawca treści

O nadleśnictwie - położenie

Nasze a b c d... czyli położenie Nadleśnictwa Karwin

a. Nadleśnictwo Karwin położone jest w województwie lubuskim, na terenie powiatów: Strzelecko-Drezdeneckiego, Gorzowskiego i Międzyrzeckiego, gmin: Drezdenko, Santok, Skwierzyna.

b. Powierzchnia Nadleśnictwa wynosi 23 485,48 ha, w jego skład wchodzi jeden obręb ewidencyjny - obręb Karwin. Trzynaście leśnictw oraz gospodarstwo szkółkarskie.

c. Według regionalizacji przyrodniczo-leśnej lasy Nadleśnictwa położone są w III Krainie Wielkopolsko – Pomorskiej, Dzielnicy Kotliny Gorzowskiej, Mezoregionu Puszczy Noteckiej.

d. Pod względem fizycznogeograficznym obszar Nadleśnictwa znajduje się w Regionie Pradoliny Toruńsko-Eberswaldzkiej, Mezoregionie Kotliny Gorzowskiej.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Kolejny pożar w Nadleśnictwie Karwin

Kolejny pożar w Nadleśnictwie Karwin

Trzeci rok chronicznej suszy daje się ostro we znaki leśnej straży pożarniczej. Do kolejnego w tym roku pożaru lasu doszło 21 maja 2020 r. o godzinie 13.30. Spaleniu uległa ściółka leśna w drzewostanie sosnowym 48-letnim na terenie Leśnictwa Grotów. Przyczyna powstania pożaru jest dotąd nieustalona.

W akcji gaśniczej brały udział dwie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Drezdenka i Rąpina oraz jednostka Państwowej Straży Pożarnej ze Strzelec Krajeńskich, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie. Co więcej przy walce z żywiołem pomagali pracownicy Nadleśnictwa Karwin pełniący dyżur pożarowy oraz załoga miejscowego Leśnictwa Grotów.

Weekend przyniósł opady atmosferyczne, które na dzisiejszy poranek (25 maja 2020 roku) oddaliły zagrożenie pożarowe. Jednak zdajemy sobie sprawę, że kilka dni bez deszcze znowu postawi nas w pełnej gotowości. Dlatego apelujemy do wszystkich użytkowników o odpowiedzialne korzystanie z lasów.

Pamiętajmy las płonie szybko, odradza się latami!