Asset Publisher
O nadleśnictwie - schemat organizacyjny
Nadleśnictwo jest podstawową, samodzielną jednostką organizacyjną Lasów Państwowych działającą na podstawie ustawy o lasach. Podlega Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, która prowadzi nadzór i koordynuje działania na swoim terenie. Nadleśnictwa dzielą się na leśnictwa
Nadleśniczy jednoosobowo kieruje nadleśnictwem, ponosi za nie odpowiedzialność i reprezentuje je na zewnątrz.
Zastępca nadleśniczego odpowiada za całokształt sfery produkcyjnej w nadleśnictwie, kieruje Działem Gospodarki Leśnej i pracą leśniczych oraz nadzoruje działalność ośrodków hodowli zwierzyny i Leśnego Ośrodka Nasiennego.
Dział Gospodarki Leśnej prowadzi całokształt spraw związanych z planowaniem, organizacją, koordynacją i nadzorem prac w zakresie selekcji i nasiennictwa, szkółkarstwa, hodowli lasu, ochrony lasu (w tym ochrony przeciwpożarowej), ochrony przyrody i zagospodarowania turystycznego, łowiectwa oraz innych działów zagospodarowania lasu, urządzania lasu, użytkowania lasu oraz sprzedaży drewna i użytków ubocznych, postępu technicznego i technologicznego. Dział ten prowadzi również sprawy związane ze stanem posiadania i ewidencją gruntów oraz udostępnianiem lasu, a także przygotowuje i obsługuje merytorycznie narady nadleśniczego z kierownikami działów i leśniczymi.
Leśnictwa są podstawową jednostką terenową w nadleśnictwie, w której bezpośrednio prowadzona jest gospodarka leśna. Leśnictwem kieruje leśniczy.
Stanowisko do spraw kontroli zajmowane jest w nadleśnictwie przez jednego inżyniera nadzoru. Inżynier nadzoru kontroluje prawidłowość wykonywania czynności gospodarczych w nadleśnictwie oraz zadania wynikające z ochrony mienia i udostępniania lasu. Wydaje zalecenia w zakresie ustalonym przez nadleśniczego i ściśle współpracuje z zastępcą nadleśniczego poprzez wzajemne konsultacje, zgłaszanie uwag i propozycji.
Główny księgowy wykonuje zadania i ponosi odpowiedzialność w zakresie księgowości, finansów, planowania finansowo-ekonomicznego, analiz, sprawozdawczości, a także organizuje i sprawuje kontrolę wewnętrzną, dokumentów finansowo-księgowych. Główny księgowy kieruje działem finansowo-księgowym.
Dział Administracyjno-Gospodarczy zajmuje się całokształtem spraw związanych z pełną obsługą administracyjną nadleśnictwa, administrowaniem nieruchomościami, sporządzeniem i realizacją planów budowy i zakupów środków trwałych oraz planem remontów w zakresie infrastruktury. Działem tym kieruje sekretarz, który jest jednocześnie bezpośrednim przełożonym kierownika gospodarstwa pomocniczego.
Stanowisko do spraw pracowniczych podlega bezpośrednio nadleśniczemu. Pracownik prowadzi całokształt spraw kadrowych w nadleśnictwie.
Stanowisko do spraw informatycznych podlega bezpośrednio nadleśniczemu. Pracownik prowadzi całokształt spraw związanych z IT.
Stanowisko do spraw edukacji i promocji podlega bezpośrednio nadleśniczemu. Do zadań pracownika należą: prowadzenie zajęć edukacyjnych, kontakt z mediami, prowadzenie witryny internetowej nadleśnictwa, Biuletynu Informacji Publicznej i fan page'u nadleśnictwa na Facebooku.
Posterunek Straży Leśnej jest komórką organizacyjną przy nadleśnictwie, powołaną do zwalczania przestępstw i wykroczeń z zakresu szkodnictwa leśnego oraz wykonywaniem innych zadań związanych z ochroną mienia Skarbu Państwa, będącego w zarządzie Nadleśnictwa. Posterunkiem kieruje Komendant, podległy bezpośrednio nadleśniczemu. Skład osobowy posterunku stanowią strażnicy, bezpośrednio podlegli komendantowi posterunku.
Leśnictwa Obrębu Karwin:
Leśnictwo Ustronie - Artur Kaczmarek
Leśnictwo Grotów - Zenon Rolbiecki
Leśnictwo Sonsówka - Łukasz Rudziński
Leśnictwo Odyniec - Jakub Stando
Leśnictwo Lubiatów - Andrzej Filistowicz
Leśnictwo Irena - Marek Iwańczuk
Leśnictwo Wilcze Doły - Jarosław Sikora
Leśnictwo Solecko - Mariusz Opiela
Leśnictwo Kościelec - Tomasz Sznajder
Leśnictwo Bukowo - Patryk Kaczorowski
Leśnictwo Kalinówek - Dorota Sikora
Leśnictwo Lipki Wielkie - Tadeusz Szafrański
Leśnictwo Gościnowo - Roch Kaczorowski
Gospodarstwo Szkółókarskie
Szkóła Leśna Gościm - Jarosław Mazur
Asset Publisher
Oferta edukacji zdalnej Nadleśnictwa Karwin
Oferta edukacji zdalnej Nadleśnictwa Karwin
Nadleśnictwo Karwin czynnie włączając się do realizowanej w szkołach oraz placówkach oświatowych edukacji w trybie zdalnym przedstawia ofertę dedykowaną na semestr letni.
Wspomagamy nauczycieli przyrody, biologii czy geografii.
Realizujemy w trybie zdalnym następujące tematy zajęć:
- Edukacja poprzez gry i zabawy
- Przyroda w oczach artysty;
- Jakim jestem zwierzakiem?
- Namaluj wirtualny listownik;
- Promocja drewna
- Malowana deska;
- Edukacja leśna dla zrównoważonego rozwoju
- Środki transportu przyjazne środowisku;
- Świadoma konsumpcja - właściwy wybór;
- Leśne ekspertyzy
- Sok z kapusty;
- Poznajmy się
- Czym zajmuje się leśnik?
- Lasy świata
- Roślinność Bliskiego Wschodu;
Edukator leśny dołączy do wirtualnej klasy w programach, których Państwa szkoła realizuję edukację (np. Meet, Zoom czy MS Meeting). Możemy również zorganizować własną wirtualną klasę korzystając z aplikacji CISCO Webec Meeting, gdzie zaprosimy uczniów oraz opiekunów.
Zajęcia są bezpłatne.
Trwają zwyczajowo 1 lub 2 jednostki lekcyjne.
Edukacja zdalna możliwa jest w każdym zakątku Polski, nie tylko w terenie administracyjnym Nadleśnictwa Karwin.
Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu: Dominik Wieczorkiewicz – Specjalista SL ds. edukacji – 691-362-520, d.wieczorkiewicz@szczecin.lasy.gov.pl
Ponadto już od poniedziałku 18 stycznie, wracamy czynnie do zajęć edukacji stacjonarnej (w przedszkolach, zerówkach, klasach I-III) położonych w zasięgu terytorialnym Nadleśnictwa Karwin. Szczegółowy program edukacji stacjonarnej znajduje się: https://karwin.szczecin.lasy.gov.pl/oferta-edukacyjna#.YAGJDRZ75PY