Asset Publisher Asset Publisher

Obszary chronionego krajobrazu

W granicach administracyjnych Nadleśnictwa Karwin umiejscowione są dwa Obszary chronionego krajobrazu:

OChK - ,,4 – Dolina Warty i Dolnej Noteci”, obszar o powierzchni 31 766,30 ha (obejmuje 373,37 ha powierzchni obszaru na terenie Nadleśnictwa Karwin).
Akt prawny: Uchwała NR XLII/625/18 Sejmiku Województwa Lubuskiego z dnia 26 lutego 2018 r.
w sprawie obszaru chronionego krajobrazu o nazwie „Dolina Warty i Dolnej Noteci” (Dz. Urz. Województwa Lubuskiego z 2018 r. poz. 505).

 

OChK - ,,6 – Pojezierze Puszczy Noteckiej”, obszar o powierzchni 10 769,60 ha (obejmuje 9 038,99 ha powierzchni obszaru na terenie Nadleśnictwa Karwin).
Akt prawny: Uchwała NR XLI/589/22 Sejmiku Województwa Lubuskiego z dnia 4 kwietnia 2022 r. zmieniająca uchwałę w sprawie obszaru chronionego krajobrazu o nazwie „Pojezierze Puszczy Noteckiej” (Dz. Urz. Województwa Lubuskiego z 2022 r. poz. 842).


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Zespół Lokalnej Współpracy - spotkanie

Zespół Lokalnej Współpracy - spotkanie

W dniu 19.04.2024 r. w siedzibie Nadleśnictwa Karwin odbyło się pierwsze spotkanie Zespołu Lokalnej Współpracy powołanego Decyzją nr 9 Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie z dnia 06.02.2024 r. w sprawie powołania Zespołu Lokalnej Współpracy w Nadleśnictwie Karwin.

Podczas kameralnej części spotkania została przedstawiona krótka prezentacja na temat Nadleśnictwa Karwin, zasad i celów urządzania lasu oraz wytycznych dotyczących zagospodarowania lasów o zwiększonej funkcji społecznej.

Nadleśnictwo Karwin przedstawiło propozycję zasięgu lasów o zwiększonej funkcji społecznej poddając ją pod dyskusję.

Członkowie Zespołu nie zgłosili uwag do przedstawionej propozycji, z zastrzeżeniem, że do wyjaśnienia pozostaje kwestia, czy do terenów leśnych położonych na zachód od obwodnicy Drezdenka będzie swobodny dostęp dla ludności. Zgodnie postanowiono, że w przypadku braku połączenia kompleksu leśnego na zachód od obwodnicy z miastem nie ma potrzeby włączania tych terenów do lasów o zwiększonej funkcji społecznej.

Następnie uczestnicy spotkania udali się na do największego kompleksu lasów o zwiększonej funkcji społecznej tzw. „lasu miejskiego” na terenie Leśnictwa Irena, gdzie wykonawca prac urządzeniowych przedstawił planowane na lata 2025-2034 wskazania gospodarcze. Planowane prace uwzględniają społeczną funkcję tych lasów. Uczestnicy spotkania nie zgłosili zastrzeżeń do planowanych działań.