Surowiec do wszystkiego

W erze szkła, aluminium i krzemu można by odnieść wrażenie, że drewno jest passé. Nic bardziej mylnego! Gdziekolwiek się znajdziemy, na pewno wokół nas będzie wiele przedmiotów, które nie powstałyby bez użycia drewna.

Skąd się bierze drewno

Zaspokojenie naszego zapotrzebowania na drewno i zapewnienie trwałości lasów nie są sprzecznymi interesami. Drewno w Polsce jest naturalnym bogactwem, które jest całkowicie odnawialne.

Polski przebój

Polskie produkty powstałe z użyciem drewna – meble, stolarka okienna i drzwiowa, jachty czy papier i opakowania – to prawdziwe przeboje rynkowe.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Susza skutuje zagrożeniem pożarowym lasu

Susza skutuje zagrożeniem pożarowym lasu

Niewielkie opady deszczu zmieniły dzisiejsze zagrożenie pożarowe (30 kwietnia 2020 r.) w Nadleśnictwie Karwin z bardzo dużego na duże. Jest to pierwszy od kilkunastu dni powiew optymizmu. Jednak mimo tego zalecamy rozwagę. Odkąd rozpoczęliśmy sezon ochrony pożarowej lasu w roku 2020 trudno o tydzień bez niekontrolowanego rozprzestrzeniania się ognia.

Ostatni pożar miał miejsce w Leśnictwie Kościelec, niedaleko miejscowości Zielątkowo (Gmina Drezdenko). Ostatecznie spłonęło około sześć arów drzewostanu. Dzięki błyskawicznej interwencji straży ogniowej sytuacja została względnie opanowana. Unikneliśmy tragedii!

Las płonie bardzo szybko a odnawia się latami. Pamiętajmy o tym podczas leśnych spacerów.