Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

Numer kontaktowy: 695-401-109 w okresie od 15.03. do 15.07. w godz. 7:00-20:00, poza okresem lęgowym pod nr tel. 95 762 05 90 w godz. 7.00- 15.00

Dodatkowe informacje


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Współpraca w ramach edukacji ekologicznej

Współpraca w ramach edukacji ekologicznej

We wtorek 26 marca 2024 roku, delegacja pracowników Nadleśnictwa Karwin, odwiedziła Specjalny Ośrodek Szklono wychowawczy w Lipkach Wielkich. W ramach wizyty Dyrektor Ośrodka Pani Janina Grzecznowska oraz Wicedyrektor Pani Lidia Kubisiak oprowadziły leśników po salach dydaktycznych, internacie oraz dawnym zespole parkowo-pałacowym. Dzięki spotkaniu mogliśmy przyjrzeć się codziennej pracy opiekunów i podopiecznych ośrodka.

Nadleśnictwo Karwin od wielu lat współpracuje z placówką dydaktyczną w ramach edukacji przyrodniczo-leśnej. Jednak wizyta Pana Nadleśniczego Włodzimierza Rocławskiego przyniosła deklarację zintensyfikowania wspólnych działań. W najbliższej przyszłości zaplanowano między innymi wspólne akcje sadzenia drzew, sprzątania okolicznych lasów z drobnych odpadów komunalnych oraz cyklu zajęć edukacyjnych.

Z serca dziękujemy za zaproszenie, gościnę oraz wkład pracy jaką uczniowie i opiekunowie wkładają w rozwój Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Lipkach Wielkich.