Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

Numer kontaktowy: 695-401-109 w okresie od 15.03. do 15.07. w godz. 7:00-20:00, poza okresem lęgowym pod nr tel. 95 762 05 90 w godz. 7.00- 15.00

Dodatkowe informacje


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Ćwiczenia pożarnicze w Nadleśnictwie Karwin

Ćwiczenia pożarnicze w Nadleśnictwie Karwin

Od wczoraj (14 października 2021 roku) obszarze Nadleśnictwa Karwin trwają, intensywne ćwiczenia ratownicze dla Modułu Pomp Wysokie Wydajności (HCP), działającego w ramach mechanizmu wspólnotowego Unii Europejskiej.

Strażacy Wojewódzkiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim,  intensywnie ćwiczą w okolicach Jeziora Łąkie - strategiczny punkt czerpania wody do celów pożarowych (Leśnictwo Solecko). Ćwiczenia mają za zadanie sprawdzenie gotowości operacyjnej modułu do działań międzynarodowych. Co najmniej kilku z odbywających ćwiczenia ma doświadczenie, podczas walki z żywiołem w Turcji, Libanie czy Grecji. Manewry pozwolą strażakom lepiej poznać zaawansowane wyposażenie oraz przygotować się na trudne warunki podczas zagranicznych misji. Postawa strażaków poza granicami Polski jest godna podziwu oraz stanowi doskonałą wizytówkę Polski na arenie międzynarodowej.

W ćwiczeniach bierze udział 30 ratowników oraz 14 pojazdów wraz z przyczepami.