lista aktualności lista aktualności

XVII Święto Podgrzybka za nami

Za nami "XVII Święto Podgrzybka" największa impreza promocyjno-edukacyjna w całej Puszczy Noteckiej. Tegoroczna edycja przyniosła odwiedzającym wiele niezapomnianych wrażeń. Nie zabrakło pokazu gaszenia pożarów przez samolot typu Dromader, który do Świniar przybył prosto z Leśnej Bazy Lotnicziczej w Lipkach Wielkich, konkursu szkół "BOLETUS 2018" w którym najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipkach Wielkich.

Najwięcej emocji wśród publiczności zgromadziły zacięte zawody pilarzy oraz turniej miast. W duchu fair play oraz przyjacielskiej rywalizacji, najlepszym drwalem okazał się pilarz pracujący na codzień w drzewostanach Nadleśnictwa Oborniki. Natomiast w turnieju miast Skwierzyna pokonała gości z Międzychodu.

Podczas trwania imprezy dla licznie przybywających gości cały czas dostępne były stoiska promocyjno-edukacyjne pięciu nadleśnictw. Namiot Nadleśnictwa Międzychód "pękał w szwach" od kolorytu wachlarza obrazów leśnych. Nadleśnictwa Skwierzyna, Oborniki i Sieraków zadbały o doraźne konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych. My tym razem postawiliśmy na pokazową "leśną aptekę" oraz ciastka stylizowane na zwierzęta leśne i ciepłą kawę żołędziową, która cieszyła się ogromnym powodzeniem.

Na zakończenie imprezy oraz całego dnia pełnego wrażeń odbył się koncert muzyki rozrywkowej.