lista aktualności lista aktualności

Obozowicze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej w Nadleśnictwie Karwin

Tego roku w ramach trwającej od lat dobrej współpracy pomiędzy środowiskami harcerskimi a Nadleśnictwem Karwin, mamy przyjemność gościć aż sześć potężnych obozów Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej (ZHR). W nasze ostępy przybyło ponad 400 harcerzy oraz zuchów.

Młodzi ludzie na naszym terenie przez długie tygodnie zajmowali "puszczaństwem". Pojęcie, chociaż mało znane, idealnie pasuje do Puszczy Noteckiej, wywodzi się z języka angielskiego - woodcraft i oznacza rozwój człowieka, kształtujący się na łonie natury w zgodzie z otaczającą przyrodą.

Bazujący w Nadleśnictwie Karwin harcerze spędzają czas w leśnych ostępach. Organizują samodzielnie program każdego dnia. Biorą udział w najróżnorodniejszych warsztatach, grach i zabawach. Co więcej angażują się w służbie przyrodzie. Niedawno jeden ze szczepów z własnej inicjatywy posprzątał znajdujące się w sąsiedztwie obozowiska drogi leśne. Młodzi ludzie uzbierali napełnili kilka worków drobnymi odpadami komunalnymi. Składamy serdeczne podziękowania za proekologiczną postawę wobec środowiska naturalnego.

Innym razem nasi pracownicy mieli okazję zawitać do jednego z obozów w ramach zajęć z szeroko rozumianej edukacji przyrodniczo-leśnej społeczeństwa. Mamy nadzieję, że wspólnie miło spędzony czas na długo zapadnie w pamięci leśników i harcerzy.