lista aktualności lista aktualności

Leśny Rajd Hulajnogowy - relacja

Hulajnogą przez las? Czy to w ogóle możliwe? Oczywiście przecież hulanie to aktywność, która nie ma żadnych barier.

W sobotę 22 czerwca w Puszczy Noteckiej na terenie Nadleśnictwa Karwin odbył się Leśny Rajd Hulajnogowy. Zaplanowana trasa wiodła przez 30 kilometrów szutrowych dróg, piaskowych ścieżek i tajemniczych, ocienionych duktów. Co ciekawe, po części przebiegała przez ogromną wydmę śródlądową, jednak trudy teren nie zniechęcił „Hulaczy” wręcz przeciwnie na twarzach wielu z nich zagościł serdeczny uśmiech. Tego dnia do Gościmia przybyło osiem hulajnóg. Największą grupę stanowiła delegacja „Hulaj Team” z Bydgoszczy, ale obecni byli również uczestnicy z Wrocławia oraz mieszkańcy Gminy Drezdenko. Pasjonaci hulania zostali wsparci przez kilkuosobową delegację rowerzystów z drezdeneckiego „Jednośladu”. Podczas trwania rajdu uczestnicy zatrzymywali się nad malowniczymi jeziorami Puszczy Noteckiej, między innymi: jezioro Miel, Gostomie, Solecko, Glinki, Podgórne czy Źródlane. W trakcie przystanków leśnicy opowiadali ciekawostki przyrodnicze i starali się przybliżyć walory Nadleśnictwa Karwin. Bardzo często zjawiskiem była zamiana środków transportu roweru na hulajnogę, dzięki czemu każdy mógł spróbować jazdy na innym z przyjaznych środowisku środków transportu.  Po kilku godzinach jazy wszyscy dotarli do Leśnej Wiaty Edukacyjnej, gdzie odbyło się podsumowanie trasy oraz wspólny grill.

Każdy z uczestników rajdu otrzymał pakiet startowy w postaci upominków od Nadleśnictwa Karwin. Rano na starcie pojawiła się lokalna telewizja na łamach, której część Hulaczy z pasją opowiedziało o uprawianej przez nich aktywności. Leśny Rajd Hulajnogowy był pierwszą tego typu imprezą zorganizowaną przez Lasy Państwowe. Miał na celu promocję przyjaznych środowisku przyrodniczemu środków transportu oraz popularyzację poruszania się na hulajnogach. Dzięki obecności pasjonatów z całego kraju podczas rajdu niepodzielnie panowała fantastyczna atmosfera. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja imprezy.

Na koniec składamy wszystkim serdecznie podziękowanie za obecność, mimo niejednokrotnie znacznej odległości od miejsca zamieszkania.