lista aktualności lista aktualności

Jubileusz 100 lecia Niepodległej Polski w Nadleśnictwie Karwin

Leśnicy Nadleśnictwa Karwin włączyli się w obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W ramach uroczystości po okolicznościowej mszy świętej 4 listopada w sąsiedztwie Kościoła Matki Bożej Królowej Polski posadzono pamiątkowy dąb. Ceremonia odbyła się z udziałem leśników Nadleśnictwa Karwin, posadzenia dokonali zasłużeni mieszkańcy wsi.

Natomiast w niedzielę 11 Listopada z inicjatywy mieszkańców Sołectwa Rąpin, Parafii Rzymskokatolickiej Pod Wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Rąpinie, Regionalnego Oddziału Ligi Ochrony Przyrody przy udziale leśników Nadleśnictwa Karwin obyły się uroczyste obchody jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

W programie na licznie przybyłych czekały między innymi:

- Uroczysta msza święta,

- Występy dziecięcego Grotowskiego Teatru Muzyczno-Dramatycznego,

- Piknik wzbogacony stoiskiem promocyjno-edukacyjnym Nadleśnictwa Karwin.

Punktualnie o godzinie 12 zgromadzona ludność odśpiewała Hymn Niepodległej Polski. Następnie odbyło się pamiątkowe sadzenie dębu. Warto wspomnieć, że drzewo zostało posadzone za ogrodzeniem na terenie Kościoła w Rąpinie. Jest to istotne miejsce, ponieważ niespełna 100 lat temu, po zakończeniu I wojny światowej Niemcy posadzili dąb w niedalekim sąsiedztwie planowanej lokalizacji. Dzięki temu drzewo nabrało dodatkowego, wyjątkowego znaczenia łączącego niegdyś zwaśnione narody.

W uroczystościach, uczestniczyło ponad 300 osób! Niech nam żyje Niepodległa!