lista aktualności lista aktualności

Dożynki Gminy Drezdenko w Rąpinie

Tegoroczne dożynki Gminy Drezdenko odbyły, się w sobotę 11 września na stadionie Leśnika Rąpin. Lokalne Sołectwo od lat współpracuje z Nadleśnictwem Karwin w ramach różnorodnych inicjatyw społecznych. Dla przykładu w szkole podstawowej w Rąpinie, zorganizowaliśmy we wrześniu 2019 roku akcję „Przerwany Marsz” upamiętniającą bohaterów II wojny światowej.  W październiku zaś odbył się drogami Rąpina, rajd rowerowy: „W zgodzie z naturą” dla mieszkańców Drezdenka
i okolic.

Kiedy otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w Dożynkach Gminnych w Rąpinie, nie mogliśmy odmówić. Z uśmiechem na twarzy, stawiliśmy się około południa ze stoiskiem promocyjno-edukacyjnym. Dla licznie przybyłych gości przygotowaliśmy, między innymi:

  • Ekspozycję ziół „Leśna apteka Puszczy Noteckiej”, składającą się z rosnących w obszarze Nadleśnictwa Karwin roślinach o leczniczych właściwościach.
  • Kawę żołędziową z miodem oraz pyszne kruche ciastka, przedstawiające zwierzęta: pszczoły, motyle, rysie.
  • Konkursy z nagrodami: leśne koło fortuny, puzzle kartonowe oraz magnetyczne czy drewniane układanki.
  • Strefę promującą program „Zanocuj w lesie” w której znalazły się namiot, dwa hamaki oraz kuchenka gazowa z metalowymi menażkami

Ponadto w okolicach namiotu, można było rozegrać partię we fińskie kręgle czy otrzymać bezpłatne broszury promocyjne, edukacyjne oraz mapy Nadleśnictwa Karwin jak i całej Puszczy Noteckiej. Dzięki udziałowi w dożynkach, mogliśmy spotkać się z mieszkańcami miejscowości położonych w Puszczy Noteckiej, porozmawiać, wymienić się z spostrzeżeniami. Przede wszystkim, spędziliśmy miło czas, przywilejem była możliwość uczestnictwa w Dożynkach w Rąpinie.

Podziękowania składamy dla Urzędu Miasta i Gminy w Drezdenku, Sołectwa Rąpin oraz Centrum Promocji Kultury za zorganizowania fantastycznej imprezy. Do zobaczenia w przyszłym roku.